Viborg ..prima victorie:)

Viborg 30-29 Dinamo Volgograd….Cris magistrala!

Meciul a inceput cu o dominare clara a danezelor…pe teren defila o singura echipa , cea a Cristinei Varzaru(romanca noastra:D)_castigatoare ultimei editii a Ligii Campionilor.Rusoaicele de la Dinamo V. inca nu erau prezente ,nu pareau sa realizeze ca a inceput meciul astfel incat in min 20 Viborg conducea cu un linistitor 15-8.Finalul primei reprize a adus o relaxare a danezelor si odata cu aceasta o revenire spectaculoasa a rusoaicelor care ,prin aruncarile si experienta Kochetovei,au facut ca scorul la pauza sa fie 16-20.Repriza secunda a fost mult mai echilibrata.Dupa un start mai bun al danezelor care au dus diferenta la 5 -6 goluri in favoarea lor,jocul s-a calmat,rusoaicele au revenit treptat pana spre finalul meciului cand parea sa explodeze bomba..Dinamo conducea cu 1 gol ,fara ca cineva sa fi simtit cand au recuperat diferenta mare chiar si de 7 goluri.Spre fericirea noastra ( pentru Cris :d),Viborg s-a trezit si prin Bojana Popovici si Cristina Varzaru ( cu 8 reusite de exceptie:X) a reusit sa castige la un gol diferenta.Sunt primele 2 puncte pentru Viborg care v-a juca etapa viitoare acasa cu Hypo Viena , echipa ce speram sa faca deplasarea in Danemarca fara niciun punct;))